EBA’dan İzmir’e tam destek

Eğitim Yayınları ve İçerik Yönetimi Daire Başkanı Sayın Mehmet RÜŞEN İzmir’e gelerek İzmir Bilişim Günlerine katıldı. İzmir EBA Ekibi’nin yaptığı çalışmaları yerinde inceleyen Daire Başkanımız, “İzmir’e tam destek veriyoruz” mesajını iletti.

İzmir-Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Eğitim Yayınları ve İçerik Yönetimi Daire Başkanı Sayın Mehmet RÜŞEN, 11 Ocak 2017 tarihinde üç günlük bir çalışma programı için İzmir’e geldi. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer YAHŞİ’yi de ziyaret eden Daire Başkanımız, İzmir EBA Ekibi tarafından “İzmir Bilişim Günleri” etkinlikleri kapsamında düzenlenen “3D Baskı Teknolojileri ve 3D Yazıcı Baskısı” konulu atölyeye katıldı. Etkinlik hakkında bilgi alan Mehmet RÜŞEN, atölyede basımı gerçekleştirilen 3 boyutlu EBA logosunu ilgiyle izledi.

İzmir Bilişim Günleri etkinliğinin ardından, Fatih Projesi kapsamında faaliyet gösteren İzmir EBA İçerik Geliştirme Ekibi’nin çalışmalarının değerlendirildiği toplantı gerçekleştirildi. Daire Başkanımız Sayın Mehmet RÜŞEN’in başkanlığında yapılan toplantıya, EBA İçerik Uzmanları Erkan DÜNDAR ile Mecit Mümin POLAT, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet BÜKÜM, Bilişim Teknolojileri İl Koordinatörü Hülya MAHMUTOĞLU ve EBA İzmir İçerik Geliştirme Ekibi katıldılar.

Toplantıda EBA İzmir İçerik Geliştirme Ekibi tarafından “erişilebilir EBA” kapsamında özel eğitim öğrencileri için geliştirilen mobil eğitim uygulamaları; ilkokul, ortaokul ve lise seviyesinde üretilen dijital ders içerikleri ve Müzik Dersi için Türkiye’de ilk defa üretilen e-içerikler değerlendirildi. İzmir EBA Ekibi’nin şu ana kadar yaptığı çalışmalar ile önümüzdeki süreçte gerçekleştirmeyi planladığı projeler hakkında da bilgiler paylaşıldı.

İzmir EBA İçerik Geliştirme Ekibi’nin çalışmalarını takdirle karşılayan ve EBA’ya verdiği destekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Daire Başkanımız Sayın Mehmet RÜŞEN, “İzmir’de çok güzel bir ekip kurulmuş. Sizlere elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız. Eğitim Bilişim Ağı Fatih Projesinin en önemli ayağı. Tıpkı İzmir gibi, tüm illerimizden EBA’ya destek bekliyoruz. Bu ekiplerin sayısının arttırılması çok önemli” şeklinde konuştu. Toplantıda ayrıca, Eğitim Bilişim Ağı ile İzmir EBA Ekibi’nin koordinasyon içerisinde çalışması üzerinde karara varıldı.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

top