Ege BÖTE’de Sanal Gerçeklik Eğitimi

İzmir EBA Ekibi, Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi BÖTE Bölümünde, eğitimde sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik konusunda bir eğitim gerçekleştirdi.

İzmir – Fatih Projesi kapsamında çalışmalarını sürdüren İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü EBA İçerik Geliştirme Ekibi, 17/05/2017 Çarşamba günü Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi’ni ziyaret etti. EBA İzmir Ekibi, Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Hülya Yılmaz’la da görüştü. Ege Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi (BÖTE) Bölümü ile geçtiğimiz hafta imzalanan protokolün de konuşulduğu ziyarette, Bilişim Teknolojileri İl Koordinatörü Hülya Mahmutoğlu, “Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında, BÖTE Bölümü 3. Sınıf öğrencileriyle birlikte EBA için içerik geliştirmeye yönelik çalışmamızdan çok memnunuz. Ege Üniversitesi’yle birlikte eğitim için daha çok şeyler yapacağımıza inanıyorum.” dedi.

Prof. Dr. Hülya Yılmaz da, EBA İzmir Ekibinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile başka projelerde de ortak çalışmalar yürütülmesi hususundaki düşüncelerini dile getirdi.

Aynı gün, BÖTE Bölümü 1. sınıf öğrencilerinin Eğitimde Bilişim Teknolojileri dersine katılan İzmir EBA Ekibi, burada sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik teknolojilerinin eğitimde kullanılması üzerine bir sunumda bulundu.

Daha önce BÖTE Bölümünden mezun olmuş, İzmir EBA ekibinde görevli öğretmenlerimiz tarafından verilen eğitimde, sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojisinin tarihsel gelişimi, bu teknolojinin tarih, matematik, tıp, mühendislik, dil öğretimi gibi eğitimin çeşitli alanlarında nasıl kullanıldığı anlatıldı.

Öğrencilerle örnek uygulamaların da tanıştırıldığı, deneyimlendiği ders etkinliği, hem öğrenciler, hem de etkinliği izleyen üniversite öğretim görevlileri tarafından beğeni kazandı. Eğitim faaliyeti sonunda Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Fırat Sarsar, öğrencilerden dönem sonuna kadar bir çalışmalarını artırılmış gerçeklikten faydalanarak tamamlamalarını isteyerek, ödevlendirdi.

top