Eğitimde Sanal Gerçeklik

İnternet Haftası’nda, öğretmen ve öğrenciler sanal gerçeklikle tanışıyorlar. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 12.si gerçekleştirilecek İzmir İnternet Haftası etkinliklerinde 2017 yılının teması “Sanal Gerçeklik ve Artırılmış Gerçeklik” olarak belirlendi.

İZMİR– 2006 yılından bu yana “İzmir İnternet Haftası” adı ile Türkiye’deki internet haftası etkinliklerine fark katmak, özellikle öğrencileri ve velileri bilinçlendirmek adına, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bilgi İşlem ve Eğitim Teknolojileri Bölümü, İzmir’in tüm ilçelerinde 11 yıldır renkli ve başarılı etkinlikler düzenlemektedir.

Bu yıl da atölye çalışmaları, konferanslar, seminerler, stantlar düzenleyerek, akademisyenlerin ve bilişim sektöründen uzmanların katılımıyla güvenli internet, eğitimde bilişimin kullanımı, velilere ve öğrencilere Fatih Projesi ile EBA’nın tanıtılarak içeriklerinden daha geniş kitlelerin yararlanması konularında farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz.

“Engelsiz İnternet”, “e-Öğrenme”, “Güvenli İnternet”, “Mobil Uygulamalar”, “EBA Işığınız Olsun”, “İzmir Kodluyor” gibi her sene farklı bir temanın işlendiği İzmir İnternet Haftası’nda, 12. yılımızın etkinliklerini İzmir EBA Ekibinin katkılarıyla “Sanal Gerçeklik ve Artırılmış Gerçeklik” ana teması etrafında gerçekleştiriyoruz.

2017’de ülkemizde internetle tanışıklığımızın 24. yaşını kutluyoruz. Türkiye’de, internet haftası etkinlikleri denilince, akla önce İzmir gelmektedir. 10-18 Nisan 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek çeşitli atölye çalışmaları, seminerler, sunumlar, konferanslar şeklindeki etkinliklerle sanal ve artırılmış gerçeklik konularının eğitimin içinde kullanılmasını ele alıyoruz. Bu yıl internet haftası için organize ettiğimiz etkinliklerle, sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojisinin eğitimin içine dahil edilmesi, sınıflarımızda öğrenci ve öğretmenlerimizle buluşması için çalışıyoruz.
“2017 Bilişimde Gelişim Yılı” nın ruhuna uygun olarak, teknoloji ve eğitim internet haftasında bir kez daha harmanlanarak, farklı bir boyutla sınıflara giriyor. İzmir İnternet Haftası etkinlikleriyle, sanal ve artırılmış gerçeklik uygulamalarıyla tanışan öğretmen ve öğrenciler için dersler daha eğlenceli hale gelecek.

İzmir EBA Ekibi tarafından organize edilen 2017 İzmir internet Haftası’na, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve uzmanlarının yanı sıra teknoloji ve bilişim sektörünün temsilcileri ile ODTÜ, İzmir Ekonomi Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi’nden akademisyenler de katılarak etkinliklerimize destek vermektedir.

Etkinliklerimizi, http://www.izmirinternethaftasi.org web adresinden takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

top