İzmir Bilişim Günlerinde 3B Modelliyoruz

İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü EBA İçerik Geliştirme Ekibi tarafından düzenlenen “İzmir Bilişim Günleri” her Çarşamba farklı etkinliklerle devam ediyor. Bu haftanın konusu 3 boyutlu modelleme oldu.

İzmir- İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren İzmir EBA İçerik Geliştirme Ekibi tarafından organize edilen “İzmir Bilişim Günleri”, her Çarşamba gerçekleştirilen farklı etkinliklerle sürüyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan “Fatih Projesi Öğretmen Eğitim Merkezi”nde, 15/02/2017 tarihinde yapılan atölyelerin konusu üç boyutlu modelleme oldu.

Öğretmen Eğitim Merkezinde sabah ve öğle olmak üzere çift etkinlik olarak planlanan atölyelerde, bugüne kadar, bilişim alanında kendini geliştirmek, bilgi ve deneyimlerini arttırmak isteyen her branştan 100’den fazla öğretmen bir araya geldiler. Scratch, 3 Boyutlu Yazıcılar, Arduino gibi konuların işlendiği etkinliklerde, Bu haftanın konusu “3 Boyutlu Modelleme” oldu. Fatih Projesi Eğitmenleri Ayhan USTA ve Çağlar ATAY tarafından SketchUp Programının gösterildiği atölyelerde, öğretmenlerin öğrencileriyle de paylaşabileceği şekilde 3 boyutlu modelleme çalışmaları yapıldı.

Öğretmenlerden gelen yoğun başvurulardan son derece mutlu olduklarını ifade eden Bilişim Teknolojileri İl Koordinatörü Hülya MAHMUTOĞLU, “O kadar çok başvuru alıyoruz ki, seçmekte zorlanıyoruz. Öğretmen Eğitim Merkezimizde sabah ve öğle olmak üzere çift atölye gerçekleştirerek, daha çok öğretmenimize ulaşmaya çalışıyoruz. Bazı atölyelere katılmak istediği halde katılamayan öğretmenlerimiz için, daha sonraki haftalarda bu çalışmaları tekrarlamayı düşünüyoruz.” dedi.

1 yorum

  • Aysel Bilgehan /

    Evet, lütfen..😥 Ben Teknoloji ve tasarım Dersi öğretmeninin ve sketchup eğitimine katılmayı çok istemiştim ama kacırmısım. Benim gibi birçok öğretmen olduğunu da biliyorum. Lütfen bu eğitimlere devam edilsin ve bizim başvurulardan sonra okullara yazılar zamanında ulaşsın. Kemalpaşa -ulucak’tayım, okuluna yazılar çok geç ulaşıyor, tek kaynagımız kendi şahsi ulasma çabalarımız.
    Son eğitimde Çağlar hocamız sağolsun 3 D yazıcıları anlattı ama okula zamanında yetişme sorunum nedeni ile sonunu göremedim. Bu tür çalışmalarda Emeği gecen herkese teşekürler. 👏👏

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

top