İzmir İl Milli Eğitimden “Bilişimde Gelişim Yılı”na tam destek

İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü’nden 2017 Bilişimde Gelişim Yılına tam destek. Bu kapsamda gerçekleştirilen “İzmir Bilişim Günleri” etkinlikleri başladı.

İZMİR- Sayın Başbakanımız Binali YILDIRIM, geçtiğimiz günlerde “Yeterli insan kaynağımız mevcut. Stratejik bir bakışa ihtiyacımız var. Gelecek bilişimle, gençlerle gelecek.” diyerek, 2017 yılını Bilişimde Gelişim Yılı ilan etmişti.

İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü de bu hedef doğrultusunda çalışmalarına hız verdi. İzmir Milli Eğitim Müdürlüğünün yeni hizmet binasında, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ömer YAHŞİ’nin talimatıyla “Fatih Projesi Öğretmen Eğitim Merkezi” oluşturuldu. Fatih Projesi kapsamında faaliyet gösteren İzmir EBA İçerik Geliştirme Ekibi de hazırlıklarını tamamlayıp, “İzmir Bilişim Günleri” etkinliklerini başlattı.

Her Çarşamba günü planlanan etkinliklerin ilki 4 Ocak 2017 günü gerçekleştirildi. Sabah ve öğlen olmak üzere iki devrede “Scratch 2.0 Uygulamaları” konusu işlendi. Başvuruların web ortamında alındığı etkinliklere, öğretmenlerimizin yoğun talebi oldu. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet BÜKÜM ve Bilişim Teknolojileri İl Koordinatörü Hülya MAHMUTOĞLU, önümüzdeki haftalarda “3D Baskı Teknolojileri” ile “Arduino” konularının işleneceği atölyeler ile etkinliklere devam edileceğini belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer YAHŞİ, “Sayın Başbakanımızın işaret ettiği hedefler, bizim de önceliğimizdir. Güvenli İnternet ve Bilişim Suçları Projesi ile İzmir’de 174 binden fazla öğrenci ve velimize ulaşmıştık. Şimdi de, bilişimde zihinsel dönüşümü gerçekleştirmek için çalışıyoruz. İzmir Bilişim Günleri’nin genç, dinamik öğretmenlerimizin ufkunu açacağına inanıyorum. Biliyoruz ki, bilgi paylaşıldıkça çoğalır. Bu etkinliklerimizle, İzmir’in öncü kent kimliğini bir kez daha vurgulamış olduk. ” dedi.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

top