Unity ile 3 boyutlu oyun yaptık

İzmir EBA Ekibi ile beraber öğretmenler kendi oyunlarını tasarlıyorlar. İzmir İnternet Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen “Unity 3D ile Oyun Proglama” atölyesinde, öğretmenler bilgisayar oyunu yaptılar.

İZMİR-Merkez Her gün en az bir faaliyetin gerçekleştirildiği İnternet Haftası’nda, öğretmen ve öğrenciler sanal ve artırılmış gerçeklik teması çerçevesinde gerçekleştirilen etkinliklerle kendilerini geliştirme ve yenileme imkânları buluyorlar.

İzmir EBA Ekibi tarafından düzenlenen İzmir İnternet Haftası’nın 12. yıl etkinlikleri, İzmir Öğretmenevi’nde bulunan UZEM’de 12 Nisan 2017 Çarşamba günü gerçekleştirilen atölye çalışmasıyla devam etti. İzmir Ekonomi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden Yrd. Doç. Dr. Kaya OĞUZ ile Öğr. Gör. İlker KORKMAZ tarafından “Unity 3D ile Oyun Programlama” atölyesinin ilk kademesi gerçekleştirildi. Atölye çalışmasına algoritma ve programlama bilgisine sahip çeşitli branşlardan 25 öğretmenden katıldı.

Üç aşamada gerçekleşen atölye çalışmasının ilk kısmında oyun türleri, türlerine göre oyunların özellikleri, oyun hazırlanma aşamaları hakkında bilgi verildi. İkinci kısımda, Unity programının özellikleri ve bu oyun motoru kullanılarak nasıl oyunlar hazırlanabileceği anlatıldı. Atölyenin son kısmında ise öğretmenler Unity programıyla bir oyun tasarlayıp, kendi bilgisayar oyunlarını gerçekleştirdiler.

Bilişim Teknolojileri İl Koordinatörü Hülya MAHMUTOĞLU, 18 Nisan 2017 tarihinde bu atölyenin devamı niteliğinde olan “Unity 3D ile Oyun Programlama ve Sanal Gerçeklik” atölyesinin yapılacağını söyledi.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

top